Hp 250 G10 Core i3 13th Generation Ram 8 Gb SSD 512 Gb Display 15.6 Inch FHD Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Hp 250 G10 Laptop Core i3 13th Generation up to 4.70 Ghz Ram 8 Gb DDR4 3200 Mhz (Up to 32 Gb) SSD 512 Gb Nvme Gen-4 Display 15.6" FHD Ultra Wide ♨6 Core Cpu 10Mb Cache Backlight Keybord with Numeric Key (Intel Seal Packet Box Laptop)Chat Through:
52000.00৳
–
44000.00৳
Regular: 52,000৳ Discount: 44,000৳
Description
Hp 250 G10 Laptop Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Inteck Box |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.5 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 6 Core Cpu 10Mb Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" FHD Ultra Wide |
| RAM | 8 Gb DDR4 3200 Mhz (Up to 32 Gb) |
| Hard Disk | SSD 512 Gb Nvme Gen-4 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo speakers, integrated digital microphone |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium spill-resistant, backlit keyboard with numeric key |
| Software | Free dos |
| Dimensions (W x D x H) | 36 x 23.6 x 1.86 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.52 kg |
| Series | Others |
Additional information
This HP 250 G10 laptop has a 15.6" FHD Ultra Wide Display with a resolution of 1920 x 1080p. It is powered by an Intel Core i3 13th-generation processor which generates speed up to 4.5 GHz. Also, it has 8GB DDR4 RAM with buss frequency 3200MHz (Up to 32 Gb) and 512GB Gen-4 NVMe SSD so, it provides high-speed data transfer.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.