Dell XPS 14 Plus 9440 Core ultra 7H processor Ram 16 Gb DDR5 6400Mhz SSD 512 Gb Nvme Gen4 price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Dell XPS 14 Plus 9440 Core ultra 7 H processor Ram 16 Gb DDR5 6400Mhz SSD 512 Gb Nvme Gen 4 Display 14 inch FHD 16 Core 24mb Cache Intel Arc Graphics (H Series processors) Original charger + Bag + BoxChat Through:
125000.00৳
–
110000.00৳
Regular: 125,000৳ Discount: 110,000৳
Description
Dell XPS 14 Plus 9440 Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ XPS 14 Plus 9440 |
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core ultra 7 H processor |
| Processor Speed | 16 Core 24mb Cache, up to 4.8 Ghz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14 inch FHD Display |
| RAM | 16 Gb DDR5 6400Mhz |
| Hard Disk | 512 Gb Nvme Gen4 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Arc Graphics (H Series processors) |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers with Waves Maxx Audio Pro 1 W x 2 = 2 W Total |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth 5.2 combo |
| Webcam | 5MP HD IR Camera |
| Card Reader | 2.1 MicroSD Card Reader |
| Battery | Long Time Battery Backup |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 1.17 kg |
| Other Features | 302 x 199 x 7.8 mm |
| Series | Dell XPS |
Additional information
Dell XPS 14 Plus 9440 laptop includes an 14 inch FHD display and a powerful Core ultra 7 H processor with 6 Core 24mb Cache, and a clock speed of up to 5.0 GHz. It has 16 Gb DDR5 6400Mhz RAM, as well as a 512 Gb Nvme Gen 4 SSD and a metal body that looks so classy. It contains stereo speakers and Waves Maxx Audio Pro, allowing users to hear real-time audio.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.