Dell Laitude 7410 2in1 Core i7 10th Gen Ram 16 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Dell Laitude 7410 2in1 Core i7 10th Generation up to 4.20Ghz Ram 16 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Display 14 inch X360 FHD Touch Graphics Intel 8Gb Original Charger+ BagChat Through:
52000.00৳
–
48000.00৳
Regular: 52,000৳ Discount: 48,000৳
Description
Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 10th Gen |
| Processor Speed | Graphics Intel 8Gb |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14 inch X360 FHD Touch Display |
| RAM | 16 Gb DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics Intel 8Gb |
| Audio/Speaker | Down-firing stereo speakers with Waves MaxxAudio Pro |
| Networking | Wi-Fi 6 (802.11ax),2.4 Gbps,Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p, 2.7mm HD Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 4-Cell, 52WHr Smart Lithium-ion |
| Keyboard | Single Point Keyboard US-English with backlight |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 18.13 x 19.33 x 321.35mm |
| Product Weight (Kg) | 1.3 kg |
| Series | Dell Latitude |
Additional information
This Dell Laitude 7410 2in1 laptop features a powerful Intel Core i7 10th Generation processor that has up to 4.20Ghz. It has a 14 inch X360 FHD Touch and 720p, 2.7mm HD Webcam for taking pictures. It comes with a large 16GB DDR4 RAM and 512GB NVMe SSD Hard Disk capacity for fast and smooth using performance.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.