Lenovo Thinkpad T14 Premium Core i7 10th Gen Ram 16 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Lenovo Thinkpad T14 Premium Core i7 10th Generation Up to 4.20Ghz Ram 16 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Display 14 inch FHD ips Graphics: Intel UHD 8Gb Shares Graphics Backlights Keyboard + Fingerprints Original Charger + Bag Business SeriesChat Through:
45000.00৳
–
40000.00৳
Regular: 45,000৳ Discount: 40,000৳
Description
Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Business Series |
| Processor Type | Intel Core i7 10th Generation |
| Processor Speed | up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 14 inch FHD ips Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 8Gb Shares Graphics |
| Networking | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Webcam | 720p with Think Shutter |
| Keyboard | Backlights Keyboard + Fingerprints |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.46 Kg |
| Series | Others |
Additional information
This Lenovo Thinkpad T14 Premium is a laptop with 16GB RAM DDR4 for efficient multitasking and fast data access. This laptop is powered by 10th Generation Core i7 processor Up to 4.20Ghz. It has 512 GB SSD of storage for storing videos and other data. The Lenovo laptop features fingerprint reader, and 720p webcam with Think Shutter enhance security and convenience. Also its Backlit Keyboard will help you typing in the dark.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.