MSI Cyborg 15 Gaming Core i7 12th Gen Ram 16Gb SSD 512Gb NVDIA RTX 4060 Series 8Gb Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
MSI Cyborg 15 Gaming A12V Core i7 12th Generation 12650H up to 5.20Ghz Ram 16 Gb DDR5 SSD 512 Gb Nvme Gen 4 Display 16 inch FHD 144Hz Dedicated : NVDIA RTX 4060 Series 8Gb Share Graphics : Intel irish Xe 8Gb ♨10 Core Cpu 24mb Cache RGB Backlighting Gaming Keyboard Original Charger 240W Backup 3-4 HourChat Through:
135000.00৳
–
115000.00৳
Regular: 135,000৳ Discount: 115,000৳
Description
Full Specification
| Item | MSI Cyborg Laptop |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7 12th Generation 12650H |
| Processor Speed | up to 5.20Ghz 10 Core Cpu 24mb Cache |
| Screen Size | 16 inch FHD 144Hz Display |
| RAM | 16 Gb DDR5 |
| Hard Disk | 512 Gb Nvme Gen 4 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Dedicated : NVDIA RTX 4060 Series 8Gb/Share Graphics : Intel irish Xe 8Gb |
| Audio/Speaker | 2x 2W Speaker |
| Networking | Gb LAN, 802.11 ax Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3 |
| Webcam | 720p |
| Battery | Original Charger 240W, Backup 3-4 Hour |
| Keyboard | RGB Backlighting Gaming Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 359.36 x 250.34 x 21.95-22.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.98 kg |
| Series | Others |
Additional information
The MSI Cyborg 15 Gaming A12V laptop offers an intel core i7 12th Generation 12650H processor that is ideal for gaming and multitasking. The processor delivers Up To 5.20GHz speed, and 10 Core Cpu 24mb Cache. Besides this laptop includes 512GB NVM SSD, 16GB DDR5 RAM, NVDIA RTX 4060 Series 8Gb dedicated graphics, and Intel irish Xe 8Gb Share Graphics.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.