Hp Elitebook Dragonfly Core i5 8th Generation Ram 16Gb SSD 256 Gb Display 13.3 inch Touch X360 Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Hp Elitebook Dragonfly Core i5 8th Generation up to 3.80Ghz Ram 16 Gb DDR4 SSD 256 Gb Nvme Display 13.3 inch FHD x360 2in1 Touch Graphics: 8 Gb Intel UHD Original Charger World Top Low Weight LaptopsChat Through:
48000.00৳
–
42000.00৳
Regular: 48,000৳ Discount: 42,000৳
Description
Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Business |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | up to 3.80Ghz 6 MB Cache, 4 Cores |
| Screen Size | 13.3 inch FHD x360 2in1 Touch Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSd |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | 8 Gb Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Bang Olufsen, 4 Premium stereo speakers, multi array world-facing microphone |
| Networking | Intel AX200 Wi-Fi 5 2 x 2, Bluetooth 5 Combo |
| Webcam | HD camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4-Cell, 56-WHr Long Life |
| Keyboard | Spill-Resistant, Backlit |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | Starting at 0.99 kg |
| Series | Others |
Additional information
Hp Elitebook Dragonfly laptop is a powered by Intel core i5 8th generation processor with Intel8 Gb Intel UHD Graphic. It has 13.3 inch FHD x360 2in1 Touch Display. It has Intel AX200 Wi-Fi 5 2 x 2, and Bluetooth 5 Combo for network connectivity. This HP laptop comes with a spill-resistant, backlit keyboard for better typing in the dark.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.