Lenovo Thinkpad X1 Yoga Metal Core i5 10th Generation Ram 8Gb SSD 512 Gb Price in Bangladesh
Discount 17,000/- BDT
Lenovo Thinkpad X1 Yoga (Metal Verient) Core i5 10th Generation up to 4.20 GHz Ram 8 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Display 14" FHd ips Touch with Pen Intel Share Graphic 8 GB UHD Original Charger.Chat Through:
52000.00৳
–
49000.00৳
Regular: 52,000৳ Discount: 49,000৳
Description
Lenovo Thinkpad X1 Yoga Metal Specification:
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Business Class |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Generation 10210u Processor |
| Processor Speed | Up To 4.20GHz, 8MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" FHD Touch X360 Display 300 Nits |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel UHD 620 4 GB |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Premium |
| Networking | Intel Dual-Band Wireless-AC 8265 2 x 2 AC + Bluetooth V4.2 |
| Webcam | HD 720p |
| Battery | 51Whr Li-ion |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 13.1 x 9.0 x 0.69" |
| Product Weight (Kg) | 1.42 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
Additional information
Lenovo Thinkpad X1 Yoga (Metal Verient) Core i5 10th Generation up to 4.20 GHz Ram 8 Gb DDR4 SSD 512 Gb Nvme Display 14" FHd ips Touch with Pen Intel Share Graphic 8 GB UHD Original Charger.
Information Disclaimer:
We strive for accuracy, but HMSlaptech BD cannot guarantee that the information on this page is 100% correct. We are not liable for any results obtained from the use of this information.
Product Images:
For illustrative purposes only. Actual products may vary in size, color, and layout. No claims will be accepted for discrepancies.
Pricing:
Prices may change at any time due to market fluctuations.
Order Confirmation:
For online orders, confirmation will occur only after a call from us, followed by an invoice email. Automatically generated emails do not constitute confirmation.
Order Cancellation:
HMSlaptech BD reserves the right to cancel any order at any time.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.